Baza wiedzy

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi
dokumentami oraz publikacjami ILABO.

Eliminacja marnotrawstwa

narzędzia lean manufacturing

Osoby zajmujące się koncepcją lean manufacturing doskonale zdają sobie sprawę, że podstawowym założeniem koncepcji jest: wytwarzać coraz więcej przy coraz mniejszym użyciu zasobów. Możliwe to jest dzięki eliminacji marnotrawstwa …

Czytaj dalej …

Kanban - zapanuj nad zapasem

identyfikacja i kontrola poziomu zapasów

Istotą systemu ssącego jest inicjacja procesu wytwarzania produktu przez rynek, czyli możliwie jak najszybsza reakcja na zapotrzebowanie klienta. Proces ssania w firmie rozumie się jako idealny stan produkowania dokładnie na czas …

Czytaj dalej …

TPM w praktyce

trick czy skuteczne rozwiązanie

TPM – ostatnio bardzo modne pojecie, często słyszane w firmach produkcyjnych działających na terenie Polski. Co to jest właściwie TPM? I co jest powodem tego, że firmy tak często sięgają po to narzędzie?

Czytaj dalej …

Skąd wiesz, widziałeś?

Wizualizacja - sposób na informacje o statusie produkcji

Przepływ jest centralnym elementem koncepcji szczupłej produkcji. Zgodnie z nim skracanie lead time’u (czasu od złożenia zamówienia do odbioru produktu gotowego) prowadzi do osiągania przez firmę coraz większej efektywności działania.

Czytaj dalej …

SMED

możliwość produkcji mniejszymi partiami

W tradycyjnym podejściu do zarządzania produkcją dąży się do wytwarzania dużymi partiami i do ograniczania ilości przezbrojeń. Niestety takie systemy nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie.

Czytaj dalej …

Baza wiedzy Ilabo

Zostaw email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.